Ilona Sābera – portfolio

blogging, journalism, semiotics, short stories

Ziepene: vakarnakts kaislības jaunajā dzīvoklī

7 Comments

Skaļi klaudzieni pie blakus istabas sienas. “Più piano!” (kas vienlaicīgi nozīmē, gan klusāk, gan mierīgāk), iesaucās mans jaunā dzīvokļa biedrs, kas aiz trauslā reģipša norobežojuma nevarēja aizmigt, klausoties savas bijušās draudzenes kaislīgajos vaidos. Simona bija atvedusi uz mājām savu draugu/džeku/mīļāko/panka-bestia (“pankzvērs” – itāļu apzīmējums pankiem,hašiša pīpmaņiem, ielas cilvēkiem, marginālajai grupai)/garāmgājēju no Piazza Verdi. Un viņiem bija sekss Stefano istabā (ar Stefano piekrišanu, kā izskatās, jo viņš mājās nebija), tajā pašā gultā, kurā reiz bija mīlējušies Francesco un Simona. „ Šajā istabā ir par daudz atmiņu, tāpēc es te nevarētu turpināt dzīvot.” Man stāstīja Francesco par istabu, kurā ievācos es. Viņš pats tagad guļ, dzīvo un raksta filmu scenārijus dzīvojamajā istabā, kas blakus virtuves kaktam. Un plānā siena ir kopēja ar Stefano istabu, kur tagad ir Simona un otrs vīrietis. Vaidi, kas pēc pirmā Francesco klauvējiena turpinājās vēl skaļāk, nu, pēc otrā viņa izsauciena, ir apklusuši.

Ko viņš domā? Bet galvenais, ko jūt. Pēc nedaudzajām kopā pavadītajām dienām un pārmītajiem dialogiem, secinu, ka viņš ir emocionāls, bet slēpjas aiz maskas, kā daudzi itāļi un mākslinieki. Un viņa? Viņa ir valdonīgā un lecīgā itāliete, kas grib parādīt, ka viņa ir noteicēja pār visu un kontrolē situāciju.

___

Pēc nakts un rīta piedzīvojumiem beidzot vakarā neviļus sākām sarunu virtuvē.

-„Es tev izstāstīšu stāstu, nē filmu.”

Trāma īsumā: Viņi bija kopā. Viņš viņu pameta, jo viņa teica, ka netic jūtām. Viņam, savukārt, mīlestība ir pāri visam.

„Pēc tam, kad es viņu pametu, viņa atskārta, ka mani mīl. Un gribēja turpināt, bet es nē.” Viņa ir citāds dzīvesveids nekā Francesco. Simona ir ekstraverta. Pīpē, tusē ar Piazza Verdi cilvēkiem. Un ir tuvu sociālajai robežai, kuras otrā pusē ir Piazza Verdi hašiša pīpētājus un vēl mazliet tālāk Bolognas stacijas tuneļa bomži, kas savdabīgā rindā kārtojas katru nakti vienā un tajā pašā guļvietā. Puisim, savukārt, ir svarīgs iekšējās pasaules miers. Banālā situācija: pārāk atšķirīgi, lai būtu kopā? Vai katrs gadījums ir unikāls?

Un tad vakar viņa atved uz mājām (kurās vairs pati nedzīvo nu jau nedēļu!) šo džeku/panka-bestija. Ar nolūku likt Francesco kļūt greizsirdīgam. Viņš cieta vīrišķīgi. Un nepiekāva uzreiz svešo vīrieti savās mājās un nepieprasīja tiesības uz savu meiteni, kā to bija vēlējusies Simona.

Līdz no rīta Francesco, dzirdot no jauna trokšņus, nolemj ieiet viņu istabā.

– „Pasaki viņam, kas es esmu! Pasaki!!”, kliedzieni caur plānajām sienām no jauna pamodina mani ap sešiem no rīta. Viņa nesaka. Un tad, vēl esot zem segām ar otro, beidzot viņam atklāj, ka Francesco nav tikai dzīvokļa biedrs, bet „bijušais”.

„Vācieties tūlīt pat ārā! Tas ir pretīgi! Cik tas viss ir pretīgi!”, Francesco ir iekarsis.

Jau uz trepēm viņš iekausta svešo. Tiek aizcirstas durvis, nodreb visa māja. Klusums. Abi nepiederošie ir prom.

Ap pusdienas laiku atnāk Simona un grib izrunāties. Viņa bijušajam puisim izklāsta savus vakarnakts nolūkus un sāpes. Bet ir par vēlu atgriezt bijušo.

Francesco, dzerot kafiju, tikko man virtuvē apgalvoja, ka viņam nav svarīgs Simonas izgājiens. Tikai uzsver, ka viņam liekas pretīga necienīga rīcība pret sevi. Viņu padara par muļķi. Un kurā pusē ir Stefano, kas piedāvā savu istabu? Un tikai necieņas dēļ viņš tā reaģēja. Tomēr Francesco acīs lasāms kas vairāk. Viņš taču jūt, un visu izlaiž caur sevi. Un šī nakts nebija no vieglākajām puiša dzīvē.

__

Nu scenārija pamats gatavais. Varu visu no dzīves norakstīt. Un tas jau ir pats vērtīgākais.
P. S. Vārdi ir mainīti. Notikumi nē.

7 thoughts on “Ziepene: vakarnakts kaislības jaunajā dzīvoklī

 1. Njā. Skumji.
  bet, lasot man nāca smiekli. ne jau par puiša sāpēm, protams. es iedomājos, ka zinu, kā tas ir, kad ir plānas sienas un tu, gribot negribot, dzirdi visu, ko kaimiņš dara. lai cik ļoti arī negribētu dzirdēt. 😀

  Like

 2. jā, tas tiesa 🙂 tu ne tikai fiziski dzirdi un redzi, bet nevilšus seko līdzi citu cilvēku dzīves pārdzīvojumiem.

  Like

 3. No narkotiku stūrīša Santa-Barbarā? 🙂

  Like

 4. nē, šajā dzīvoklī nav narkotiku stūrīša. Ir tikai Santa-Barbara 😀

  Like

 5. arrivederci pofigistiskajiem zālīšiem ! Stāsts vienkārši smeldzīgs :]

  Like

 6. tiesam ir vardi mainiiti??

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s